Plany

Dzięki doświadczeniom zdobytym wcześniej w naszych placówkach w Pobiedziskach, Malborku, Czersku oraz Wenecji, plany rozbudowy Grodu Pobiedziska nabierają coraz bardziej realnych kształtów. W najbliższych kilku latach planowana jest rozbudowa naszej placówki o kolejne innowacyjne moduły edukacyjno – rozrywkowe. Planowana jest budowa drugiego członu grodu, czyli tak zwanego podgrodzia, otoczonego palisadą i zaopatrzonego w wieżę bramną. Na jego terenie zlokalizowany zostanie unikalny interaktywny plac zabaw wyposażony między innymi w drewniane karuzele napędzane siłą ludzkich mięśni. Poza tym znajdzie się tam również skansen miniatur potworów słowiańskich oraz budynki techniczne do obsługi pola eventowego i strzelnicy. W pobliżu grodu i podgrodzia zlokalizowany zostanie plac ograniczony od strony drogi masywną trybuną drewniano – ziemną. Plac wykorzystywany będzie na potrzeby strzelnicy, pola eventowego, miejsca do prowadzenia żywych lekcji historii, czy też amfiteatru do organizacji dużych widowisk historycznych.

 

Teren zalesiony powyżej Grodu Pobiedziska przeznaczony zostanie na unikalny średniowieczny camping historyczny ze stylizowanymi sanitariatami oraz historycznym zapleczem kuchennym. Natomiast najdalej wysunięta na północ cześć terenów zalesionych zostanie zagospodarowana pod tereny piknikowe, wykorzystywane przy organizacji imprez firmowych. Poza tym na terenie Grodu Pobiedziska, w drewnianej chacie w technice zrębowej, powstanie pawilon wystawowy. W pawilonie prezentowane będą niezwykle cenne znaleziska archeologiczne z terenu gminy Pobiedziska oraz rekonstrukcje wczesnośredniowiecznego uzbrojenia, używanego przez wojowników piastowskich. Wystawa uzupełniona zostanie o tablice edukacyjne z wizualizacjami 3d. Teren zostanie uzbrojony w podstawowe media i infrastrukturę drogową wraz z miejscami parkingowymi. Całość założenia zostanie ogrodzona masywnym płotam z bali sosnowych. Przewiduje się również meliorację terenu. Uzasadnione wydaje się również stworzenie sztucznej plaży oraz historycznej przystani z dłubankami i okrętem słowiańskim, które dodatkowo podniosą walory i atrakcyjność założenia przyciągając tym samym mieszkańców i turystów na teren grodu oraz pobliskiego skansenu miniatur. 

Dla firm

Dla firm

Gród Pobiedziska to obiekt turystyczny, który nie daje się łatwo zaszufladkować. Stworzony został przez event managera na bazie wieloletnich doświadczeń na rynku imprez firmowych. 

Dla szkół

Dla szkół

Historia machin oblężniczych jest nierozerwalnie związana z rozwojem fortyfikacji. Ciągły rozwój jednych stymulował ewolucję drugich, i odwrotnie. 

Imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe

Obecnie mało kto dysponuje czasem na organizowanie imprez dla większej grupy dzieci, bądź też znajomych. W codziennej pogoni za karierą i pieniędzmi zapominamy często o tym co w naszym życiu jest najważniejsze.

facebook