Żywe lekcje historii

Historia machin oblężniczych jest nierozerwalnie związana z rozwojem fortyfikacji. Ciągły rozwój jednych stymulował ewolucję drugich, i odwrotnie. O ile jednak mury wielu zamków i miast przetrwały, średniowieczne machiny oblężnicze oraz drewniane fortyfikacje piastowskich grodów, budowane w większości z drewna, nie zachowały się do naszych czasów. Machiny wojenne ze swoim ogromem i straszliwymi efektami działania wywierały wielkie wrażenie na naszych przodkach, co znajduje potwierdzenie w licznych opisach oblężeń, z którymi dziś możemy zapoznać się już nie tylko na kartach kronik, ale teraz także w praktyce. Na historycznym Szlaku Piastowskim w Grodzie Pobiedziska, uczniowie mogą przeżyć niesamowitą przygodę w formie żywej lekcji historii. Głównym tematem naszych zajęć jest technika militarna wojsk piastowskich. Omawiamy zarówno technikę oblężniczą jak i architekturę obronną. Prezentujemy zasady działania najbardziej popularnych machin oblężniczych. W zbrojowni prezentujemy miecze, tarcze, zbroje i inny oręż stosowany przez wojów Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Największą jednak estymą naszych gości cieszą się zawsze pokazy działania średniowiecznych katapult z Gigantycznym Trebuszem na czele. Nasi najmłodsi goście dużo czasu spędzają na unikalnym historycznym placu zabaw. 

Dla firm

Dla firm

Gród Pobiedziska to obiekt turystyczny, który nie daje się łatwo zaszufladkować. Stworzony został przez event managera na bazie wieloletnich doświadczeń na rynku imprez firmowych. 

Dla szkół

Dla szkół

Historia machin oblężniczych jest nierozerwalnie związana z rozwojem fortyfikacji. Ciągły rozwój jednych stymulował ewolucję drugich, i odwrotnie. 

Imprezy okolicznościowe

Imprezy okolicznościowe

Obecnie mało kto dysponuje czasem na organizowanie imprez dla większej grupy dzieci, bądź też znajomych. W codziennej pogoni za karierą i pieniędzmi zapominamy często o tym co w naszym życiu jest najważniejsze.

facebook